Leonardo DiCaprionak mindig van egy jó ötlete. Egy fenntartható, mesterséges gyémántot gyártó cég első amerikai üzletének legnagyobb támogatója nem más, mint az Oscar díjas színész és elkötelezett környezetvédő.

A modern üzletet úgy tervezték, hogy a betérő vásárlók úgy érezzék magukat, mintha egy művészeti galériában sétálnának. Egy olyan helyet alakítottak ki, ahol mindenki könnyedén megismerheti a márka által kínált termékeket, mesterséges gyémántokat és az azokhoz kapcsolódó tanúsítványokat.
Véres gyémántok
DiCaprio nemcsak befektetője lett a cégnek, de tanácsadóként is munkát vállalt, miután 2006-ban eljátszotta a Véres gyémánt című film főszerepét. A történet a gyémánt lelőhelyekben gazdag Sierra Leonéban játszódik, ahol virágzik az illegális gyermekmunka, az embercsempészet és a környezetrombolás. Így a híres színész hiteles szószólójává vált az emberi- és állatjogi kérdéseknek is.

Egyre több cég hisz a valódi fenntarthatóságban, és egyre inkább arra fókuszálnak, hogy minél etikusabb garanciát vállaljanak a gyémántok származását tekintve. Áttörték a fenntartható luxus korlátait, ezzel erős befolyást gyakorolva az ékszer iparra, hogy a vásárlóknak még több lehetőséget kínáljanak.
Fenntarthatóság a luxus ékszerekben
Amellett, hogy a világ egyik legértékesebb ékszerei gyémánttal készülnek, az iparban is előszeretettel használják őket, hiszen egymilliószor több elektromos áramot képes elvezetni, mint a szilícium. Hátránya azonban, hogy a természetnek több ezer évbe telik, mire a föld mélyén létrejönnek.
Most azonban a technológiai újításoknak köszönhetően sikerült mesterséges gyémántokat létrehozni olyan körülmények között, ahol újra alkotják ugyanazokat a nyomás- és hőviszonyokat, hogy 6-10 héten belül a drágaköveket már felhasználják.

A mesterséges gyémántokat laboratóriumi körülmények között hozzák létre, amelyhez nem kell hatalmas földterületeket kiírtani, nem szükséges vadon élő állatokat máshova áttelepíteni, és talajvizet sem szennyezik.
A gyorsan fejlődő innovatív technikák teszik lehetővé, hogy a fenntartható luxus átlépje eddigi határait, és még inkább meghatározza az ékszeripart. Attól a pillanattól kezdve, hogy a mesterséges gyémánt növekedésnek indul, majd végül egy gyönyörű ékszerként a vásárlók kezébe kerül, a folyamat szigorú emberi irányítás alatt áll. Ez még inkább lehetővé teszi, hogy a gyártók fejlődjenek és gyorsabban reagáljanak a piaci változásokra.
Az az aggodalom, hogy a mesterséges gyémántok piaci részesedése folyamatosan növekszik, határozottan jogos, azonban a természetes gyémántok vonzereje még mindig nagyon erős. Habár külsőre szinte megegyeznek a természetes drágakövekkel, mégis hiányzik belőlük a bányászott gyémántok misztikuma. Főként az eljegyzési gyűrűk vásárlásakor szeretik tudni az emberek, hogy a drágakő mennyire egyedi, nem pedig valami sorozatgyártásból származó drágakő.
ARTIDIA Magyarország első mesterséges gyémánt ékszer márkája
„A mesterséges és a természetes gyémánt nem különböztethető meg szabad szemmel, még nagyítóval sem. Mindkettő szén atomokból épül fel, fizikai és kémiai jellemzőik teljesen megegyeznek.” – magyarázza Feil Róbert, ékszer-specialista, az ARTIDIA megálmodója. – „A különbség mindössze keletkezésük helyszínében, módjában és idejében van.”
A nemzetközi ékszer piacokon évek óta megfigyelhető az a trend, hogy a vásárlók a bizonyítottan etikus forrásból származó drágaköveket keresik. Ezt az igényt is kielégítik a laborban növesztett gyémántok, amelyek a modern technológiának köszönhetőek. Magyarországon azonban eddig nem létezett mesterséges gyémánt márka, pedig a hazai drágakőpiac semmiben nem marad el más országokétól.

„Az ARTIDIA elnevezést az angol artificial (mesterséges) és a diamond (gyémánt) szavak ihlették. Csapatommal három éve dolgozunk azon, hogy ezt a jövőbe mutató ékszerkollekciót aranyból és platinából létrehozzuk, amelynek alapját a mesterséges gyémántok mellett a 3D tervezési technológia adja. Az arany és platina ékszerekhez a 3D tervezési, nyomtatási technológia és a klasszikus ötvösmunka is szükséges, hiszen a kőfoglalást, valamint a felületek tökéletessé formálását továbbra is szakemberek végzik.” – mondja Feil Róbert.
Ha még több hasznos információval szeretnél gazdagodni a mesterséges gyémántokkal kapcsolatban, akkor feltétlenül iratkozz fel hírlevelünkre!